Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

TRENAŻERY

( ilość produktów: 5 )
Cena
-
Pokaż tylko

Trenażery rowerowe

Jeśli chcesz wyjść na rower, ale z różnych powodów nie możesz, bo np. pogoda nie sprzyja lub jest zbyt ciemno, nie musisz w ogóle rezygnować z jazdy. Rozwiązaniem jest zastosowanie trenażera rowerowego, którego użyjesz we własnym domu. Trenażery rowerowe to doskonały sposób, dzięki któremu nie ominiesz żadnego zaplanowanego treningu, wykonasz luźną jazdę czy sesję rehabilitacyjną.

Rodzaje trenażerów rowerowych

Wyróżniamy różne rodzaje trenażerów rowerowych. Możemy podzielić je ze względu na sposób montażu roweru - z obecnością tylnego koła oraz bez jak na przykład Trenażer Wahoo KICKR. Trenażery rowerowe dają możliwość montażu roweru z każdym standardem tylnego koła. Nie jest też problemem szerokość tylnej piasty. Masz możliwość montażu piast o szerokościach 130, 135, 142 czy 148mm.
Najprostszymi ze względu na sposób montażu roweru są trenażery rolkowe. Koła roweru poruszają się po rolkach imitując zwyczajną jazdę na rowerze. Jedyne co musisz zrobić aby móc wykorzystać trenażer rolkowy to odpowiednio wyregulować odległości pomiędzy dwoma rolkami, które służą do podpierania tylnego koła oraz analogicznie w przedniej rolce, która podpiera przednie koło.
Następny model trenażerów, to trenażery przekazujące obciążenie na tylne koło. Składają się ze sztywnej ramy, w którą w łatwy sposób wepniesz swój rower wraz z tylnym kołem. Opór trenażera przekazywany jest na tylne koło, poprzez dociskaną do niego rolkę.
Kolejną opcją są trenażery DirectDrive, gdzie opór trenażera przekazywany jest bezpośrednio na napęd roweru. Na trenażerze znajduje się bębenek, na który montujemy kasetę i dzięki temu, po zamontowaniu roweru otrzymujemy napęd zintegrowany z trenażerem. Bębenki montowane w trenażerach pozwalają na instalowanie kaset firmy SHIMANO, SRAM, CAMPAGNOLO, SUNRACE, MICROSHIFT i innych spotykanych na rynku.
Trenażery wyróżniamy także ze względu na sposób generowania oporu. Podstawowe trenażery magnetyczne generują opór za pomocą silnego magnesu. Zaawansowane trenażery generują opór elektrycznie, za pomocą silnika.

Wykorzystanie roweru w domowym zaciszu

Jak już wiesz, trenażery rowerowe to sprzęt, który umożliwi Ci wpiąć Twój własny rower i pozwoli wykorzystać jego funkcjonalność tak, jakbyś jeździł na nim w terenie. Dzięki wykorzystaniu trenażerów, możesz więc bez żadnych trudności trenować np. do zawodów lub po prostu ćwiczyć technikę jazdy. Na własnym rowerze możesz wykonać każdy trening w zaciszu własnego domu.
Trenażery dostosowane są zarówno do amatorów jazdy jak i dla profesjonalistów z możliwością regulacji oporu którzy z całą pewnością mogą oczekiwać od tych urządzeń świetnych efektów.
Warto wiedzieć także, że trenażer rowerowy zajmuje o wiele mniej miejsca od roweru stacjonarnego. Aby uzupełnić stanowisko treningowe oparte na wykorzystaniu trenażera, warto także zaopatrzyć się w akcesoria dodatkowe. W naszej ofercie jest mata, dzięki której wyeliminujemy drgania pomiędzy trenażerem i podłożem. Dodatkowo, jest ona wodoodporna oraz antypoślizgowa, co wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo korzystania z niej.
Kolejnym bardzo użytecznym elementem jest wiatrak, dzięki któremu zdecydowanie poprawimy chłodzenie podczas jazdy i ograniczymy pocenie się. Wszystkie nasze produkty cechuje wytrzymałość oraz wysoka jakość.

pixel